// // //
//

Відділення фізичного виховання

20 червня 2015 - Іштукін В.В.

  Посилена увага держави до забезпечення високої якості освітньої діяльності вищих навчальних закладів, удосконалення фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи серед населення, виявлення й розвитку обдарованої в галузі занять спортом молоді та розв’язання проблеми забезпечення загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, фізкультурно-спортивних клубів учителями фізичного виховання, інструкторами з фізичної культури дала можливість коледжу здійснювати підготовку відповідних фахівців. Навчальний заклад готує спеціалістів в галузі знань 01 Освіта за спеціальністю 014. Середня освіта (Фізична культура) вчителів фізичного виховання з додатковою кваліфікацією  «Інструктор-методист тренажерного комплексу».

  Діяльність відділення фізичного виховання є багатоаспектною та забезпечує навчально-виховний процес за двома напрямами: 1-й – фізичне виховання студентів усіх відділень; 2-й – професійно-педагогічна підготовка студентів відділення фізичного виховання. Окрім того, викладачі циклової комісії постійно вирішують завдання фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

  Сьогодні на відділенні навчається понад 100 студентів, які здобувають кваліфікацію «вчитель фізичного виховання».

  Першочерговими завданнями колективу стають: навчально-методичне та наукове посилене викладання профілюючих теоретичних дисциплін, збільшення обсягу науково-дослідної роботи; подальше підвищення методичної та наукової кваліфікації викладачів. Однак і сьогодні продовжуються пошуки методів, способів і засобів вирішення актуальних, професійно важливих завдань: навчально-методичного забезпечення дисциплін, подальшого розвитку наукових досліджень з різних питань фізичного виховання та спорту, оптимізація змісту педагогічної практики в школі, покращення матеріально-технічного забезпечення навчального та тренувального процесів, установлення контактів і виробничих відносин з органами освіти з питань підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури, підготовки та перепідготовки фізкультурних кадрів.

  Нині проводиться значна робота у сфері наукових, експериментальних досліджень. Але не лише в науковому напрямку спостерігаються позитивні напрацювання. Інтенсифікується навчально-методична та науково-дослідна діяльність викладачів і студентів.

  Ефективно здійснюється науково-дослідна робота під керівництвом досвідчених педагогів у складі творчих груп. Вони розробляють методичні рекомендації із фахових методик на основі вивчення досягнень сучасної науки й пробного впровадження їх у практику, ведуть пошук ефективних шляхів застосування результатів наукових досліджень, вивчають передовий педагогічний досвід, спостерігають та порівнюють результати впливу навколишнього середовища на організм підростаючого покоління, розробляють фізичні вправи для покращення самопочуття. З цією метою студенти беруть активну участь у студентських наукових і науково-практичних конференціях, засіданнях «круглого столу», виступах, диспутах, семінарах, конкурсах на кращий план-конспект уроку з фізичної культури. Вони готують наукові публікації за результатами досліджень із упровадженням їх у практичну діяльність.

  З метою популяризації здорового способу життя, знайомства студентів з відомими випускниками-спортсменами в закладі проводяться зустрічі із знаними людьми, видатними спортсменами та студентами коледжу, які мають високі спортивні досягнення.

  Усі студенти відділення фізичного виховання відвідують спортивні секції з метою розвитку фізичних якостей, удосконалення технічних прийомів та професійної майстерності в обраному виді спорту.

  На сьогодні в коледжі культивується понад 8 видів спорту: волейбол, баскетбол, футбол, легка атлетика, шахи та шашки, настільний теніс, пауерліфтинг, гирьовий спорт. Усі студенти відділення відвідують спортивні секції.

  Секцію баскетболу очолює Т.І. Романовська. Рішучість, наполегливість, ініціативність та емоційна стійкість завжди були відмінними вольовими рисами найкращих гравців у баскетболі. Вольові якості в екстремальних умовах спортивної діяльності допомагають баскетболістам оперативно приймати відповідальні рішення, які зміцнюють віру в перемогу і можуть спричинити порятунок команди від поразки. Збірна команда коледжу з баскетболу постійно бере участь у обласних, міських змаганнях та товариських зустрічах.

  Секцію з настільного тенісу очолює В.Б. Мосціпан. Цей вид спорту користується великою популярністю. Оперативне мислення під час занять настільним тенісом розвивається в ході розв’язання непередбачуваних ігрових ситуацій, які потребують швидкого розрахунку різних варіантів дій тенісиста. У настільному тенісі грають ракеткою, виграють головою.

   Волейбол – одна з найпоширеніших командних ігор у світі. ЇЇ люблять за швидкість, силу, хитрість і грацію. Успішна гра неможлива без якісних тренувань як на професійному, так і на аматорському рівні. Секцію з волейболу очолює Государенко Ігор Григорович. Під його керівництвом збірна команда дівчат два роки поспіль ставала чемпіоном області. В 2018 році його підопічні представляли Чернігівську область   у  фінальних змагань  з волейболу серед дівчат за програмою  Спортивних ігор України серед студентів коледжів.   

  Футбол є одним з найпопулярніших видів спорту як у світі, так і у педагогічному закладі. Найчисленнішу секцію у коледжі очолює М.Б. Котеленець, який любить дітей, футбол, свою справу. Завдяки його професійному підходу до тренувальних занять, вдалому поєднанню психологічної підготовки студентів збільшилися успіхи команди. Навчання футбольної команди – це складний процес. Але він є невід’ємною частиною підвищення результативності матчу. Тому Михайло Борисович ефективно планує й проводить тактичні тренування щодо підвищення майстерності юних футболістів, свідченням чого є високі результати збірної команди коледжу.

  Легка атлетика є комплексним видом спорту, що включає в себе різні види дисциплін. Вона справедливо вважається королевою спорту і завоювала свою популярність у Прилуцькому педагогічному коледжі ім. І.Я. Франка. Очолюють легкоатлетичну секцію студентів С.В. Демешко та Р.П. Салівон. Під їхнім керівництвом збірні команди закладу з легкої атлетики беруть активну участь у різноманітних змаганнях. Це першість області з легкоатлетичного кросу, відкритий чемпіонат Полтавської області, всеукраїнський турнір на призи Л. Бартеньєва (м. Полтава), всеукраїнський турнір на призи Г. Склезньова (м. Полтава), чемпіонат області, України та Європи з легкої атлетики. Слід відзначити, що наші студенти займають високі призові місця і своїми здобутками знані не тільки в області, а й далеко за її межами.

  Належна матеріальна база – запорука успіху в будь-якій справі. Для підготовки майбутніх учителів фізичного виховання в коледжі створені всі необхідні умови. Футбольне поле, бігові доріжки, волейбольні, гандбольні та баскетбольні майданчики, сектори для метань, стрибкові ями, гімнастичне містечко з нестандартним обладнанням, спортивний зал, зали для акробатики, художньої гімнастики, тренажерні та тенісний зали, кімната для шахів та шашок, просторі навчальні аудиторії, комп’ютерні класи, бібліотека та читальний зал – усе це сприяє повноцінній підготовці кваліфікованих спеціалістів.

  У зимовий період для зміцнення здоров’я, загартування організму та підвищення й удосконалення професійної майстерності студентської молоді функціонує лижна база. І хоча зимові місяці не завжди дають змогу в повному обсязі насолодитися снігом та морозами, все ж таки студенти встигають оволодіти навичками лижних ходів і взяти участь у змаганнях з лижних перегонів. Уже три роки діє льодова ковзанка на території коледжу. Загальними зусиллями викладачів та студентів фізичного відділення і технологічної освіти збудували ковзанку. За підтримки адміністрації коледжу закуплені ковзани різних розмірів, що дає можливість усім студентам опанувати техніку цього виду спорту. Для вдосконалення навичок, підвищення емоційного стану організму та проведення активного дозвілля молодь нашого закладу має змогу відвідувати еовзанку у позааудиторний час.

  За роки функціонування відділення фізичного виховання було підготовлено 3 чемпіонів світу, 3 кандидатів в майстри спорту, 4 майстрів спорту, 5 спортсменів І розряду, 7 студентів брали участь у складі збірних команд України з різних видів спорту.

     З 2018 року керівником фізичного виховання призначено Дяченка Петра Миколайовича. Почесний працівник фізичної культури та спорту, майстер спорту СРСР з боксу, суддя міжнародної категорії.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Час генерації сторінки: 0.5976 сек.
Запити до бази: 36
SET NAMES cp1251

SELECT * FROM cms_menu ORDER BY id ASC

SELECT id, title, link, config, internal, published, version, system FROM cms_components

SELECT p.id, p.plugin, p.config, e.event FROM cms_plugins p, cms_event_hooks e WHERE p.published = 1 AND e.plugin_id = p.id

SELECT id FROM cms_user_groups WHERE alias = 'guest'

DELETE FROM cms_online WHERE lastdate <= DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 3 MINUTE)

SELECT id as getfield FROM cms_online WHERE sess_id = '2kn29hakpjk96q4n41ftd7mbl0' AND ip = '18.205.176.100' LIMIT 1

INSERT INTO cms_online (ip, sess_id, lastdate, user_id, agent, viewurl) VALUES ('18.205.176.100', '2kn29hakpjk96q4n41ftd7mbl0', NOW(), '0', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '/koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-f-zychnogo-vyhovanja.html')

SELECT id FROM cms_stats WHERE (ip = '18.205.176.100' AND page = '/koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-f-zychnogo-vyhovanja.html')

INSERT INTO cms_stats (ip, logdate, page, agent, refer) VALUES ('18.205.176.100', NOW(), '/koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-f-zychnogo-vyhovanja.html', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '')

SELECT NSLeft, NSRight FROM cms_menu WHERE id = '63'

SELECT id, title, link, linktype
              FROM cms_menu
              WHERE NSLeft <= 33 AND NSRight >= 34 AND parent_id > 0
              ORDER BY NSLeft

SELECT con.*,
						cat.title cat_title, cat.id cat_id, cat.NSLeft as leftkey, cat.NSRight as rightkey, cat.showtags as showtags,
						cat.modgrp_id, u.nickname as author, con.user_id as user_id, u.login as user_login
				FROM cms_content con
				LEFT JOIN cms_category cat ON cat.id = con.category_id
				LEFT JOIN cms_users u ON u.id = con.user_id
				WHERE con.seolink = 'koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-f-zychnogo-vyhovanja' AND con.pubdate <= '2019-08-24 19:13:45' LIMIT 1

SELECT group_id FROM cms_content_access WHERE content_type = 'material' AND content_id = '739'

SELECT group_id FROM cms_content_access WHERE content_type = 'category' AND content_id = '55'

UPDATE cms_content SET hits = hits + 1 WHERE id = '739'

SELECT * FROM cms_filters WHERE published = 1 ORDER BY id ASC

SELECT * FROM cms_filter_rules

SELECT id as getfield FROM cms_content WHERE seolink='koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-f-zychnogo-vyhovanja' LIMIT 1

SELECT title as getfield FROM cms_content WHERE id=739 LIMIT 1

SELECT id as getfield FROM cms_forum_threads WHERE rel_to='content' AND rel_id='739' LIMIT 1

SELECT tag
			FROM cms_tags 
			WHERE target='content' AND item_id='739'
			ORDER BY tag DESC

SELECT id
        FROM cms_comments
        WHERE target='article' AND target_id=739 AND published=1

SELECT access FROM cms_user_groups WHERE id = 8 LIMIT 1

SELECT access FROM cms_user_groups WHERE id = 8 LIMIT 1

SELECT c.*,
            IFNULL(v.total_rating, 0) as votes,
					  IFNULL(u.nickname, 0) as nickname,
					  IFNULL(u.login, 0) as login,
					  IFNULL(u.is_deleted, 0) as is_deleted,
					  IFNULL(p.imageurl, 0) as imageurl,
            (NOW() < DATE_ADD(c.pubdate, INTERVAL 0 MINUTE)) as is_editable
        FROM cms_comments c
        LEFT JOIN cms_ratings_total v ON v.item_id = c.id AND v.target = 'comment'
				LEFT JOIN cms_users u ON u.id = c.user_id
				LEFT JOIN cms_user_profiles p ON p.user_id = u.id
        WHERE c.target='article' AND c.target_id=739 AND c.published=1
        ORDER BY c.pubdate ASC

SELECT 1 FROM cms_subscribe WHERE user_id = 0 AND target = 'article' AND target_id = 739

SELECT m.access_list
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE mb.position = 'top' AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)

SELECT m.access_list
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE mb.position = 'sidebar' AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'topmenu') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC

SELECT NSLeft, NSRight, NSLevel FROM cms_menu WHERE id = '63' ORDER BY id ASC LIMIT 1

SELECT id as getfield FROM cms_menu WHERE parent_id=0 LIMIT 1

SELECT * FROM cms_menu WHERE id = 1 AND NSDiffer = ''

SELECT * FROM cms_menu WHERE NSLeft > 1 AND NSRight < 66 AND NSDiffer = '' ORDER BY NSLeft,ordering

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'maintop') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'mainbottom') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC