// // //
//

Відділення видавничої справи та редагування

20 червня 2015 - Іштукін В.В.

  Дослідивши ринок праці в області та вивчивши потреби місцевих і регіональних засобів масової інформації, педагогічний колектив коледжу оперативно зреагував на запити щодо підготовки спеціалістів цієї галузі. І вже у вересні 2007 року в закладі відкрито відділення видавничої справи та редагування, на якому здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» кваліфікація «молодший редактор, коректор». З галузі знань «Журналістика та інформація» розпочало навчання 25 студентів. Сьогодні на відділенні здобувають професію більше 100 студентів.

  З переходом української видавничо-поліграфічної галузі на ринкові засади розвитку, активним формуванням видавничої мережі нового типу та ринку збуту різних видів друкованої продукції відчутно збільшився попит на фахівців видавничої справи та редагування. Помітно розширився й діапазон застосування так званих редакторських професій, що мають спеціальність «видавнича справа та редагування». Престижність роботи редактора, коректора забезпечує перспективність підготовки фахівців такого рівня.

  Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж єдиний в області серед навчальних закладів готує спеціалістів такого фаху.

  Відділення видавничої справи та редагування – одне з наймолодших у закладі. Очолює його спеціаліст другої категорії, журналіст-практик – Валерій Володимирович Дорошенко.

  Підготовка спеціалістів у галузі журналістики та інформації забезпечується такими дисциплінами: основи редагування, основи коректури, основи журналістики, редагування наукових, науково-популярних та ужиткових видань, редагування масово-політичної літератури, редагування художніх та дитячих видань, рекламознавство та підготовка рекламних видань, технічне редагування та художнє оформлення видань, основи редакторської майстерності, текстознавство, загальне книгознавство, основи бібліографії, основи стандартизації, основи поліграфії, історія видавничої справи, організація та економіка видавничої справи та ін.

  Відділення має власну матеріально-технічну базу: навчальні аудиторії, обладнані мультимедійними дошками, сучасними комп’ютерами з під’єднанням до мережі Інтернет, навчально-методичною літературою, що дає змогу на високому рівні проводити лекції, семінарські та практичні заняття. До послуг студентів і викладачів – власний копіювально-розмножувальний центр для видавництва друкованої продукції, інше сучасне обладнання та оргтехніка.

  Під керівництвом викладачів відділення студенти здійснюють науково-дослідницьку роботу, беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах, навчальних проектах, конкурсах професійної майстерності. Щорічно вихованці збираються, щоб визначити найрозумнішого, найкреативнішого, наймобільнішого на конкурсі «Акули пера». Студенти відділення видавничої справи та редагування є переможцями літературних конкурсів: Лавренчук Лариса – конкурсна робота, присвячена 20-й річниці незалежності України, Ващенко Ганна – «Моя мала батьківщина – Прилуччина», Кононенко Марина – «Розкрилля душі», Шерстюк Наталія – «Шукаючи Прилуки» у номінації «Найкраща новела».

  У цьому році, взявши участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості “Змагаймось за нове життя!”, присвяченого творчості Лесі Українки, студентки IV курсу відділення видавничої справи та редагування зайняли призові місця: Пальоха Ганна - ІІ місце у номінації “Науково-пошукова робота” під керівництвом викладача Грони Н.В., Щербакова Ірина - ІІІ місце у номінації “Твір” під керівництвом викладача Мамич М.В.

 Студенти друкуються в столичних, обласних та місцевих газетах. Сайт коледжу наповнений статтями, які відображають життя навчального закладу. У творчих доробках окремих студентів нараховується понад 100 публікацій про історичні пам’ятки Чернігівщини, культурне та спортивне життя міста та рідної Альма-матер, відомих випускників коледжу, земляків.

  З ініціативи студентів першого набору відділення видавничої справи та редагування в коледжі активізувався випуск газети «Студентський меридіан», яку з нетерпінням чекали щомісяця і викладачі, і вся студентська молодь. Часопис став відображенням життя навчального закладу, стартом для тих, хто пробував себе у мистецтві слова, фотографії. Згодом на основі цієї газети з’явилось періодичне видання «Мій коледж: вчора, сьогодні, завтра».

  Навчаючись на відділенні видавничої справи та редагування, студенти отримують такі професійні уміння й навички, які дають можливість інтегрувати навчальну та соціальну роботу з метою профілактики правопорушень, шкідливих звичок, асоціальної поведінки. Студенти виготовляють макети майбутніх буклетів, рекламних листівок, проспектів, відеоролики, аудіоспоти, що мають превентивне спрямування.

  Викладачі відділення організовують екскурсії в друкарні, на радіо, телебачення, у музеї, зустрічі з відомими фотографами, телерепортерами, ведучими радіо та телебачення. Налагоджена тісна співпраця з культурно-мистецькими закладами нашого міста – бібліотеками, музеями, ЦТДЮ. Це дає можливість студентам здобувати професійні уміння й розширювати коло інтересів, кругозір та інтелект. Пам’ятною для вихованців була конференція, присвячена 450-річчю створення Пересопницького Євангеліє, знайшли відгук у студентських статтях зустрічі з доктором філологічних наук, професором, академіком Академії наук вищої освіти України Миколою Тимошиком; науковцем, письменником, колишнім викладачем коледжу, кандидатом педагогічних наук, доцентом Олександром Забарним, кандидатом історичних наук, доктором філософії, журналістом Іваном Забіякою, кореспондентом телеканалу «Україна», випускницею закладу Людмилою Горбач, місцевими поетами Світланою Коробовою, Ніною Ткаченко, Євгеном Постульгою.

  Викладачі відділення видавничої справи та редагування є керівниками навчальної, технологічної та переддипломної практик. Студенти мають можливість проходити практику в столичних редакціях та видавництвах (всеукраїнська тижнева газета «Літературна Україна», Корпоративна Інформаційна Система (КІС), у редакціях обласних, місцевих та районних газет («Життя Семенівщини», «Наше слово», «Слово Варвинщини», «Панорама», «Прилуччина в новинах, подіях, коментарях», «Град Прилуки», «Відомості Чернігівщини»), на радіостанціях («Галактика-плюс», «Планета FM») і телебаченні («ТІМ», КП ТРК «Прилуки»).

  Після закінчення відділення студенти працевлаштовуються в столичних, обласних та місцевих засобах масової інформації, реалізовуючи фахові знання, набуті за роки навчання в коледжі. Так, Крило Аліна, випускниця 2013 року, редагує освітянські видання в «Українській конфедерації журналістів», Рубан Любов, випускниця 2013 року, працює кореспондентом інформаційного щотижневика «Град Прилуки», Лавренчук Лариса – керівник прес-служби ВО «Свобода», Ляльченко Вікторія, випускниця 2011 року, піар-менеджер Парку Київська Русь, Кобець (Гуревич) Анжеліка, випускниця 2011 року, та Зуб Марина, студентка ІV курсу відділення, – телерадіокомпанія «ТІМ», Бут Валерія, випускниця відділення видавничої справи та редагування, вдало поєднувала навчання та роботу у всеукраїнській газеті «День».

  Випускники відділення видавничої справи та редагування можуть продовжити навчання в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Київському національному університеті культури і мистецтв, Сумському державному університеті, Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Випускники відділення відомі не тільки в місті, а й за його межами. Вони гідно виконують свої завдання та обов’язки у царині освіти і науки України.

  Студенти нашого відділення отримують надійні професійні знання, що гарантують гідне майбутнє, фінансову стабільність, подальший професійний та особистий розвиток.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Час генерації сторінки: 0.5972 сек.
Запити до бази: 36
SET NAMES cp1251

SELECT * FROM cms_menu ORDER BY id ASC

SELECT id, title, link, config, internal, published, version, system FROM cms_components

SELECT p.id, p.plugin, p.config, e.event FROM cms_plugins p, cms_event_hooks e WHERE p.published = 1 AND e.plugin_id = p.id

SELECT id FROM cms_user_groups WHERE alias = 'guest'

DELETE FROM cms_online WHERE lastdate <= DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 3 MINUTE)

SELECT id as getfield FROM cms_online WHERE sess_id = 'co4vfgo738la0f5tcqhicdh3e4' AND ip = '18.205.176.100' LIMIT 1

INSERT INTO cms_online (ip, sess_id, lastdate, user_id, agent, viewurl) VALUES ('18.205.176.100', 'co4vfgo738la0f5tcqhicdh3e4', NOW(), '0', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '/koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-vydavnycho-spravy-ta-redaguvanja.html')

SELECT id FROM cms_stats WHERE (ip = '18.205.176.100' AND page = '/koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-vydavnycho-spravy-ta-redaguvanja.html')

INSERT INTO cms_stats (ip, logdate, page, agent, refer) VALUES ('18.205.176.100', NOW(), '/koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-vydavnycho-spravy-ta-redaguvanja.html', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '')

SELECT NSLeft, NSRight FROM cms_menu WHERE id = '63'

SELECT id, title, link, linktype
              FROM cms_menu
              WHERE NSLeft <= 33 AND NSRight >= 34 AND parent_id > 0
              ORDER BY NSLeft

SELECT con.*,
						cat.title cat_title, cat.id cat_id, cat.NSLeft as leftkey, cat.NSRight as rightkey, cat.showtags as showtags,
						cat.modgrp_id, u.nickname as author, con.user_id as user_id, u.login as user_login
				FROM cms_content con
				LEFT JOIN cms_category cat ON cat.id = con.category_id
				LEFT JOIN cms_users u ON u.id = con.user_id
				WHERE con.seolink = 'koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-vydavnycho-spravy-ta-redaguvanja' AND con.pubdate <= '2019-08-24 19:06:35' LIMIT 1

SELECT group_id FROM cms_content_access WHERE content_type = 'material' AND content_id = '740'

SELECT group_id FROM cms_content_access WHERE content_type = 'category' AND content_id = '55'

UPDATE cms_content SET hits = hits + 1 WHERE id = '740'

SELECT * FROM cms_filters WHERE published = 1 ORDER BY id ASC

SELECT * FROM cms_filter_rules

SELECT id as getfield FROM cms_content WHERE seolink='koledg/v-d-lenja/v-d-lenja-vydavnycho-spravy-ta-redaguvanja' LIMIT 1

SELECT title as getfield FROM cms_content WHERE id=740 LIMIT 1

SELECT id as getfield FROM cms_forum_threads WHERE rel_to='content' AND rel_id='740' LIMIT 1

SELECT tag
			FROM cms_tags 
			WHERE target='content' AND item_id='740'
			ORDER BY tag DESC

SELECT id
        FROM cms_comments
        WHERE target='article' AND target_id=740 AND published=1

SELECT access FROM cms_user_groups WHERE id = 8 LIMIT 1

SELECT access FROM cms_user_groups WHERE id = 8 LIMIT 1

SELECT c.*,
            IFNULL(v.total_rating, 0) as votes,
					  IFNULL(u.nickname, 0) as nickname,
					  IFNULL(u.login, 0) as login,
					  IFNULL(u.is_deleted, 0) as is_deleted,
					  IFNULL(p.imageurl, 0) as imageurl,
            (NOW() < DATE_ADD(c.pubdate, INTERVAL 0 MINUTE)) as is_editable
        FROM cms_comments c
        LEFT JOIN cms_ratings_total v ON v.item_id = c.id AND v.target = 'comment'
				LEFT JOIN cms_users u ON u.id = c.user_id
				LEFT JOIN cms_user_profiles p ON p.user_id = u.id
        WHERE c.target='article' AND c.target_id=740 AND c.published=1
        ORDER BY c.pubdate ASC

SELECT 1 FROM cms_subscribe WHERE user_id = 0 AND target = 'article' AND target_id = 740

SELECT m.access_list
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE mb.position = 'top' AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)

SELECT m.access_list
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE mb.position = 'sidebar' AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'topmenu') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC

SELECT NSLeft, NSRight, NSLevel FROM cms_menu WHERE id = '63' ORDER BY id ASC LIMIT 1

SELECT id as getfield FROM cms_menu WHERE parent_id=0 LIMIT 1

SELECT * FROM cms_menu WHERE id = 1 AND NSDiffer = ''

SELECT * FROM cms_menu WHERE NSLeft > 1 AND NSRight < 66 AND NSDiffer = '' ORDER BY NSLeft,ordering

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'maintop') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'mainbottom') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '63' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC