// // //
//

Смакуйте це життя!

26 червня 2019 - Лисенко

Ми, студенти Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка, не тільки навчаємось цікаво у стінах нашого закладу, а й проводимо вихідні «зі смаком», бо постійно кудись подорожуємо. За цей навчальний рік ми відвідали Львів, Київ, а нещодавно на вихідних здійснили автобусний тур «10 родзинок Закарпаття». Дуже дякуємо нашим викладачам, які допомагають відкрити нам дивовижні історико-культурні куточки України та отримати позитивні емоції.

Поділюся своїми враженнями від нашої подорожі по Закарпаттю. Спочатку ми приїхали з Києва до Львова і тривалий час блукали по вечірньому місту, яке настільки гарно освітлене, що, здавалося, світло ліхтарів додавало йому якоїсь неперевершеної загадковості, про яку писав Ю. Винничук у своїй книзі «Аптекар».

Зранку ми вирушили зі Львова до санаторію «Карпати», пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, що розташований у Мукачівському районі Закарпатської області. Тут, серед живописних гір, знаходиться один із найгарніших і найромантичніших палаців країни - мисливський палац графів Шенборнів.

Намилувавшись загадковою архітектурою палацу та напившись цілющої джерельної води, ми поїхали до міста Мукачево. Тут, на горі вулканічного походження, височить найпотужніша фортеця України - замок «Паланок», який ще здаля нас притягував, як магніт, бо овіяний легендами та бойовою славою. Цей визначний воєнно-архітектурний пам’ятник Середньовіччя був збудований для охорони та контролю торгівельних і військових шляхів. Спорудив замок руський князь Федір Корятович і перетворив його у свою резиденцію. Замкові стіни також пам’ятають свою захисницю Ілону Зріні, яка проявила дива мужності та героїзму під час оборони замку. Відомо, що з 1989 року Верхній замок «Паланка» став Мукачівським історичним музеєм. Тоді експозиції розміщались усього в кількох кімнатах. У роки незалежності замок стає добре відреставрованою архітектурною пам’яткою з експозиційними залами, які займають понад 2500 кв. метрів. Тут діють виставки сучасної скульптури, живопису, представлена етнографія та побут мешканців міста і Закарпаття. У картинній галереї музею експонуються полотна видатних українських, угорських, польських живописців, а також представлена невелика колекція ікон XVI – XIX ст.

Третьою зупинкою  першого дня в Закарпатті став сучасний оздоровчий комплекс «Жайворонок», який славиться басейнами з унікальною термальною водою, що підіймається з глибини 1600 м. Тут пройшли три години нашого релаксу. Переодягнувши купальні костюми, ми побігли спочатку в басейн з холодною водою, щоб трохи понизити температуру нашого тіла через спекотний день, а потім перейшли до лікувальних басейнів із теплішою водою, що має лікувальні властивості.

Останнім пунктом призначення нашого довгого та вкрай насиченого на відкриття дня були винні погреби, де відбулася дегустації соків та вин Закарпаття.

Ночівля відбулася в затишних садибах сільського туризму Берегівського району в селі Четфалва, де нас пригощали угорським та мадярськими стравами на вечір і вранці. До речі, тут розмовляють переважно угорською, ніж українською.

Наступного дня ми відвідали давнє прикордонне містечко Ужгород, перша згадка про яке датується 872 роком. Це місто нам дуже сподобалося, оскільки зачарувало нас своїм шармом і колоритом. Ми прогулялися набережною річки Уж, потім побачили найвідоміший храм міста Катедральний Хрестовоздвиженський собор (1841р.), римо-католицький костел св. Георгія (1775р.),  Закарпатський музей народної архітектури та побуту (скансен) та культову корчму «Деца у нотаря».

Після смачного обіду в селі Перечин у ресторані «Підкова» ми вирушили до села Лумшори, що розташоване біля підніжжя найбільшої полонини українських Карпат - Руна. Цей бальнеологічний курорт відомий ще з XVII ст. У ньому переплелися райської краси природа й елементи пекла – величезні металеві чани, у яких нас «варили» на повільному вогні в мінеральній сірководневій воді. Розпарившись у гарячих чанах, потім ми швидко стрибали у крижану воду на кілька хвилин. Такі процедури, окрім незабутніх вражень, на думку місцевих жителів, приводять до оздоровлення опорно-рухового апарату і омолоджують організм на десять років.

На третій останній день нашого туру ми відвідали єдину в Україні буйволину ферму, загадкове озеро Синевир та водоспад Шипіт. На фермі ми посмакували буйволиним молоком та декількома видами сиру. Потім вирушили карпатським дорогами до озера незрівнянної краси Синевир, знане ще в народі як «Морське око», воно вабить до себе мальовничими гірськими пейзажами та чистою кришталевою водою, у якій здавна водиться благородна форель. Стверджують, що озеро утворилося приблизно 10 000 років назад на висоті 989 метрів і має максимальну глибину 22 метри.

Гід нам розповіла цікаву легенду про виникнення назви Синевир. Зокрема, що у старого заможного графа була одна-єдина дочка Синь із блакитно-синіми очима, яка закохалася в простого хлопця-чабана Вира. Коли батько про це дізнався, вирішив позбутися хлопця: наказав слугам скинути на того кам’яну брилу зі скелі. Дізнавшись про жахливу смерть коханого, Синь побігла туди, обхопила руками камінь і пролила стільки сліз, що на тому місті утворилося озеро, у якому вода чиста, мов сльоза, та синя, як очі дівчини.

Про водоспад Шипіт, що розташований поблизу села Пилипець теж ходить багато різних історій. Між скелями, з висоти 15 метрів неповторними каскадами скидає кришталеві прозорі води в мальовничу гірську долину один із найкрасивіших водоспадів України – водоспад Шипіт. Повітря тут наповнене свіжістю й прохолодою, що так було нам необхідно у спеку.

Ми завжди будемо пам’ятати ці три дні в Закарпатті, де нам було цікаво та весело, де ми отримали заряд позитивної енергії до успішного складання екзаменаційної сесії та безліч незабутніх вражень.

Юлія Сушко,
студентка 22 групи
відділення початкової освіти

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Час генерації сторінки: 0.6852 сек.
Запити до бази: 36
SET NAMES cp1251

SELECT * FROM cms_menu ORDER BY id ASC

SELECT id, title, link, config, internal, published, version, system FROM cms_components

SELECT p.id, p.plugin, p.config, e.event FROM cms_plugins p, cms_event_hooks e WHERE p.published = 1 AND e.plugin_id = p.id

SELECT id FROM cms_user_groups WHERE alias = 'guest'

DELETE FROM cms_online WHERE lastdate <= DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 3 MINUTE)

SELECT id as getfield FROM cms_online WHERE sess_id = 'mu25afe06njg6et7bk2b5ue1t3' AND ip = '100.24.122.228' LIMIT 1

INSERT INTO cms_online (ip, sess_id, lastdate, user_id, agent, viewurl) VALUES ('100.24.122.228', 'mu25afe06njg6et7bk2b5ue1t3', NOW(), '0', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '/novyny/novyny-koledzhu/smakuite-ce-zhytja.html')

SELECT id FROM cms_stats WHERE (ip = '100.24.122.228' AND page = '/novyny/novyny-koledzhu/smakuite-ce-zhytja.html')

INSERT INTO cms_stats (ip, logdate, page, agent, refer) VALUES ('100.24.122.228', NOW(), '/novyny/novyny-koledzhu/smakuite-ce-zhytja.html', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '')

SELECT NSLeft, NSRight FROM cms_menu WHERE id = '52'

SELECT id, title, link, linktype
              FROM cms_menu
              WHERE NSLeft <= 3 AND NSRight >= 4 AND parent_id > 0
              ORDER BY NSLeft

SELECT con.*,
						cat.title cat_title, cat.id cat_id, cat.NSLeft as leftkey, cat.NSRight as rightkey, cat.showtags as showtags,
						cat.modgrp_id, u.nickname as author, con.user_id as user_id, u.login as user_login
				FROM cms_content con
				LEFT JOIN cms_category cat ON cat.id = con.category_id
				LEFT JOIN cms_users u ON u.id = con.user_id
				WHERE con.seolink = 'novyny/novyny-koledzhu/smakuite-ce-zhytja' AND con.pubdate <= '2019-10-21 15:12:16' LIMIT 1

SELECT group_id FROM cms_content_access WHERE content_type = 'material' AND content_id = '1224'

SELECT group_id FROM cms_content_access WHERE content_type = 'category' AND content_id = '30'

UPDATE cms_content SET hits = hits + 1 WHERE id = '1224'

SELECT * FROM cms_filters WHERE published = 1 ORDER BY id ASC

SELECT * FROM cms_filter_rules

SELECT id as getfield FROM cms_content WHERE seolink='novyny/novyny-koledzhu/smakuite-ce-zhytja' LIMIT 1

SELECT title as getfield FROM cms_content WHERE id=1224 LIMIT 1

SELECT id as getfield FROM cms_forum_threads WHERE rel_to='content' AND rel_id='1224' LIMIT 1

SELECT tag
			FROM cms_tags 
			WHERE target='content' AND item_id='1224'
			ORDER BY tag DESC

SELECT id
        FROM cms_comments
        WHERE target='article' AND target_id=1224 AND published=1

SELECT access FROM cms_user_groups WHERE id = 8 LIMIT 1

SELECT access FROM cms_user_groups WHERE id = 8 LIMIT 1

SELECT c.*,
            IFNULL(v.total_rating, 0) as votes,
					  IFNULL(u.nickname, 0) as nickname,
					  IFNULL(u.login, 0) as login,
					  IFNULL(u.is_deleted, 0) as is_deleted,
					  IFNULL(p.imageurl, 0) as imageurl,
            (NOW() < DATE_ADD(c.pubdate, INTERVAL 0 MINUTE)) as is_editable
        FROM cms_comments c
        LEFT JOIN cms_ratings_total v ON v.item_id = c.id AND v.target = 'comment'
				LEFT JOIN cms_users u ON u.id = c.user_id
				LEFT JOIN cms_user_profiles p ON p.user_id = u.id
        WHERE c.target='article' AND c.target_id=1224 AND c.published=1
        ORDER BY c.pubdate ASC

SELECT 1 FROM cms_subscribe WHERE user_id = 0 AND target = 'article' AND target_id = 1224

SELECT m.access_list
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE mb.position = 'top' AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '52' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)

SELECT m.access_list
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE mb.position = 'sidebar' AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '52' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'topmenu') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '52' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC

SELECT NSLeft, NSRight, NSLevel FROM cms_menu WHERE id = '52' ORDER BY id ASC LIMIT 1

SELECT id as getfield FROM cms_menu WHERE parent_id=0 LIMIT 1

SELECT * FROM cms_menu WHERE id = 1 AND NSDiffer = ''

SELECT * FROM cms_menu WHERE NSLeft > 1 AND NSRight < 66 AND NSDiffer = '' ORDER BY NSLeft,ordering

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'maintop') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '52' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC

SELECT *, m.id as mid, m.template as tpl
      FROM cms_modules m, cms_modules_bind mb
      WHERE (mb.position = 'mainbottom') AND
         m.published = 1 AND
         m.id = mb.module_id AND
         (mb.menu_id = '52' OR mb.menu_id = 0)
         AND (m.is_strict_bind = 0)
      ORDER BY m.ordering ASC