![](https://college.tim.ua/wp-content/uploads/2022/11/до5.jpg)
08 листопада на базі коледжу за співучасті Університету Григорія Сковороди в Переяславі проведено науково-методичний вебінар «Лялька і моральне виховання дошкільників: інноваційний погляд». Захід об’єднав відомих науковців з Переяслава, студентів і викладачів спеціальності Дошкільна освіта з Прилук, педагогів черкаського і прилуцьких закладів дошкільної освіти.
![](https://college.tim.ua/wp-content/uploads/2022/11/до2.jpg)
![](https://college.tim.ua/wp-content/uploads/2022/11/до1.jpg)
![](https://college.tim.ua/wp-content/uploads/2022/11/до3.jpg)
Спілкування в режимі онлайн розпочалося з презентації Університету Григорія Сковороди в Переяславі. З його багатими науковими та академічними надбаннями присутніх ознайомили декан факультету історичної і соціально-психологічної освіти, доктор політичних наук, професор Дем’яненко Борис Леонідович і завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, доктор психологічних наук, професор, Калмикова Лариса Олександрівна. Особливості вступу до закладу розкрила Дем’яненко Світлана Дмитрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти.
![](https://college.tim.ua/wp-content/uploads/2022/11/до4.jpg)
Сучасні підходи до морального виховання дошкільнят висвітлила Лохвицька Любов Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, автор парціальної програми «Скарбниця моралі» і численних наукових праць і методичних розробок з цієї проблематики. Любов Василівна представила оригінальну методику інтегрованої ігрової моральної інклюзії (МІІМІ). Її задум полягає у проведенні різноманітної виховної роботи з дітьми з використанням ляльок – головного атрибуту дошкільного дитинства. Їх вісім. Дівчатка й хлопчики. У кожної ляльки власне ім’я та спеціально дібраний набір одягу одного з кольорів веселки. Для дітей вони – друзі, чарівники, партнери, натхненники, довірливі особи і, головне, вони повсякчас навчають малюків добра.
![](https://college.tim.ua/wp-content/uploads/2022/11/до6.jpg)
Пересвідчитися у дієвості магії «ляльок-вихователів» учасники вебінару змогли під час майстер-класу зі створення добропупсів, проведеного Сухонос Тетяною Леонідівною, вихователем-методистом закладу дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) № 27 «Ромашка» Черкаської міської ради. Майстриня не лише поділилася простою і доступною технікою виготовлення дуже симпатичної, доброї і, водночас, кумедної ляльки, а й захопила всіх своєю улюбленою справою, надихнула на творчість.
Дякуємо всім за змістовне спілкування, новий досвід і незабутні емоції!
![](https://college.tim.ua/wp-content/uploads/2022/11/Ляльки22-1024x768.jpg)