701

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.

Цьогоріч було проведено Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітянРазом для найкращого Інтернету!” , під час якого одночасно виконували завдання більше 41 тисячі користувачів з усієї України. Приємно відзначити, що наші студенти теж взяли активну участь. Незважаючи на дистанційне навчання, більше 100 студентів спільно з викладачами інформатики долучилися до флешмобу. Вони не тільки відкрили для себе можливості додатку Jamboard, але й ознайомилися з корисним навчально-методичним посібником «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість», розглянули прості прийоми створення надійного паролю. Виконуючи прості але ефективні вправи, студенти отримали корисну інформацію про розміщення особистої інформації в Інтернеті, стали більш обізнаними в потенційних загрозах, які чатують на них.

Детальну інформацію про захід можна переглянути на сайті https://sites.google.com/view/08022022/

Мапа учасників флешмобу

Навчальні матеріали

Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»ПЕРЕГЛЯД
Посібник містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Заняття запропоновані у п‘яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в Інтернеті, захист в Інтернеті, доброзичливість в Інтернеті, сміливість в Інтернеті.
Навчально-методичний посібник “Онлайк”ПЕРЕГЛЯД
У посібнику містяться детально розроблені вправи й інформаційні матеріали для висвітлення теми безпечної поведінки в інтернеті у професійній діяльності з дітьми, молоддю та професійними спільнотами. Посібник також містить теоретичний матеріал про безпечну поведінку в інтернеті, опис занять і тренінгових вправ з розвитку компетентностей безпечної поведінки в інтернеті
Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еруПЕРЕГЛЯД
Посібник для батьків у доступній формі містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій.
Робочий зошит для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)ПЕРЕГЛЯД
Посібник створений молодими людьми для молоді, спрямований на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті. Запропоновані 18 завдань допоможуть підліткам перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі.
Посібник для вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)ПЕРЕГЛЯД
Рекомендації містять практичні пропозиції для інтегрування занять, представлених у навчально-методичному посібнику та завдань у робочому зошиті „Інтернет, який ми хочемоˮ (Тhe Web We Want) в навчальні програми з предметів в закладах освіти України.
Посібник з протидії мови ненависті «Закладинки»ПЕРЕГЛЯД
Посібник містить 24 приклади вправ з теми протидії мові ненависті онлайн через навчання з прав людини. У вправах розкриваються теми мови ненависті онлайн, прав людини в Інтернеті, свободи вираження поглядів, приватного життя і безпеки, інтернет-грамотності, демократії та участі.