339

Січень багатий на особистості, які залишили яскравий слід в історії літератури. Це патріоти і фантасти, мудреці і пересмішники. На особливу увагу заслуговують письменники, котрі створили шедеври для маленьких читачів. Ми вирішили вас трішки розважити і відволікти від похмурих думок, тому запрошуємо переглянути віртуальну виставку “Ліки від нудьги”. Всі пропоновані книги можна знайти в традиційній та електронній бібліотеці нашого коледжу.

Поет, чиє ім’я стало синонімом незламності волі людини. Непримиренність до свавілля і незламність сили духу зробили ім’я Василя Стуса знаковим і абсолютним втіленням національної гідності. Українського поета-політв’язня у 1985 році висунули на здобуття Нобелісвької премії. Але її присуджують тільки живим. Василю Стусу діждатися того світлого дня не судилося. “Голови гнути я не збирався, – писав поет, бодай що б там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь якого я мушу обставати до загину”.

Відомі слова Євгена Сверстюка про те, що “Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частину історії України”. На його долю випали жорстокі часи сталінських репресій, страхіття війни, жахливі умови існування. Випробування не позбавили його щедрості душі, теплої усмішки. Йому було даровано аж надто коротке життя, він тільки виписувався, тільки починався – і залишив по собі спогад на всі часи поки світ промовлятиме: “Україна”.Чому? Досить прочитати біогріфію.

Його ім’я носить кратер на Меркурії. Команда з американського футболу “Baltimore Ravens” отримала назву на честь його вірша “Ворон”. Ймовірніше всього, він є автором містифікації, відомої під ім’ям “криптограми Бейля”, зміст яких не розгадано до цього часу. Все це про Аллана Едгара По – основоположника детективного жанру в тому вигляді, в якому ми його знаємо та одним з “батьків” наукової фантастики.

“Математик з душею дитини” – так називають Льюїса Керрола, відомого дитячого письменника. Професор одного з найстаріших в Оскфорді коледжів, математик, що “особливої віртуозності досяг у складанні та розв’язку складних логічних задач, здатних завести в глухий кут не лише недосвічену людину, а й сучасну ЕОМ”, найбільш відомий казками про Алісу. “Несенітна та добра казка”, написана скромним диваком-математиком припала до смаку малечі всього світу.

Важко знайти в сучасній українській дитячій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, ніж книги Всеволода Нестайка – “Гоголя дитячої літератури”, як його ще називають. Його книги найчастіше запитувані в бібліотеках. Нестайкові “Тореадори з Васюківки” входять до світового рейтингу дитячої літератури (Почесний список Г.К. Андерсена). Хочете додати яскравих барв та трохи безтурботності до сірих буднів? Усім читати Нестайка – і гарний настрій гарантовано!