259

Пропонуємо навчальні матеріали, які дають можливість покращити свої знання з української мови.

Дивимось

Значні труднощі можуть викликати у зв’язку з відмінюванням числівників, зокрема кількісних. Існують особливості у відмінюванні різних за структурою груп числівників: простих (шість, шістнадцять, двадцять, сорок), складних (сімдесят, сімсот), складених (вісімсот сімдесят шість). Як складний матеріал зробити простим? Про це наше відео.


«Де той час, покажіть мені його?». Як правильно називати час. Час  — це один із важливих складників реальності, у  якій ми живемо.  Усе, що відбувається в житті, відбувається в часі і просторі. Час  організовує і регулює наше життя і нашу діяльність, ми підпорядковуємось його плинності, хоча інколи не помічаємо цього.


Правильне мовлення відкриває перед людиною багато дверей. За всіх часів будуть затребувані люди, які вміють говорити красиво, вільно та впевнено. Бажаєте стати одним з них? У такому разі вчимося наголошувати правильно.


Студенти групи 21ж КЗ «Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка» дбають про чистоту українського слова. Вони провели експертизу мовлення  прилучан.


Усім відомо, що смислова точність мови передусім пов’язана з правильним вибором слова. На тестуванні ЗНО/НМТ з української мови, є завдання, які передбачають знаходження лексичної помилки. Щоб не припускатися таких помилок, рекомендуємо запам’ятати поширені помилки, а також їхнє правильне вживання

Бонусне відео


Фразеологізми розвивають і прикрашають  мову. Як же по-особливому це звучить: ВИВЕСТИ НА ЧИСТУ ВОДУ, СІМ П’ЯТНИЦЬ НА ТИЖДЕНЬ, МОТАТИ НА ВУС, ЖИТИ ДУША В ДУШУ. Майбутні працівники ЗМІ досліджували, як прилучани користуються такими лексемами.


Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітньо-професійну програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони. Пропонуємо рекомендації для його створення.


Читаємо

«Думку експертів я знаю, тепер хочу дізнатися вашу. Здивуйте мене…» – напиши есе, нарис чи власне висловлення. Пропонуємо рекомендації для створення вдалих текстів.

Укр.мова-№67