1 392
Н.М. Юрченко

Надія Миколаївна Юрченко – викладач сучасної російської мови з практикумом, методики викладання російської мови. Викладач-методист, відмінник освіти України, нагороджена знаком «Василь Сухомлинський». «Тот, кто мало знает, малому может и научить» – життєве кредо Надії Миколаївни, «генератора» передових методичних ідей як у комісії, так і в коледжі, в якому працює з 1980 року на посаді викладача, голови ПМК, завідувача методкабінетом. Надія Миколаївна є прикладом унікальної методичної майстерності, ґрунтовної фахової підготовки, сумлінності й відповідальності в праці. Належить до тих філологів, для яких викладання – це мистецтво з підготовки вчителів початкової ланки. Надія Миколаївна безмежно закохана в свою професію, в свої дисципліни, має фундаментальні знання з російської та української мови, методики їх викладання, надзвичайно організована, зібрана, вміє працювати швидко, оперативно, не чекаючи натхнення. Що ж є специфічним у її викладанні? Заняття Надії Миколаївни – міні-лабораторія, в комунікативному середовищі якої студенти не тільки збагачують свою наукову ерудицію, але й формують фахові компетентності. Під керівництвом викладача студенти ведуть навчально-дослідницьку роботу і беруть активну участь у міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях.

Н.А. Тарасенко

Ніна Аркадіївна Тарасенко – викладач російської мови, методики навчання російської мови, зарубіжної літератури. Викладач вищої категорії, старший викладач. Тільки творчий учитель, творча особистість може виховати і навчити творчу особистість (В. Сухомлинський). Н.А. Тарасенко більше трьох десятиліть віддана своєму коледжу. Ніна Аркадіївна – викладач, який має високий потенціал, прагне і вміє розкрити та збагатити творчі можливості вихованців. Це досвідчений, здібний, висококваліфікований педагог з фундаментальною фаховою підготовкою. Це педагог-методист. Ніна Аркадіївна мобільна, швидко орієнтується у морі методичних інновацій, має неабиякі організаторські здібності. Методична скарбниця викладача вирізняється багатогранністю, науково-дослідним характером, практичною спрямованістю. Основні принципи її методичної роботи: знайти цікаве і потрібне в педагогічних інноваціях – досконало вивчити його – апробувати на заняттях – вирішити з колегами, чи доцільно впроваджувати інновацію в практику. Викладач веде плідну науково-методичну роботу. Вона – переможець конкурсу «Педагогічна знахідка» (2014) зі світової літератури серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Чернігівської області, активний учасник регіональних семінарів викладачів російської мови і світової літератури Центрального регіону, автор декількох методичних посібників, науково-методичних статей. Нагороджена почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.

Т.Г. Гришко

Тетяна Георгіївна Гришко – викладач російської мови, методики навчання російської мови, світової літератури. Викладач вищої категорії, старший викладач, відмінник освіти України, ветеран праці. У кожній людині є сонце, тільки не треба його гасити (Сократ). Благородну місію педагога – відкрити у кожного вихованця найкраще і допомогти реалізувати його – втілює Тетяна Георгіївна у своїй освітянській практиці. Це гуманна творча особистість, яка має глибокі знання як в області філології, мистецтва, так і в області педагогіки, досконало володіє сучасними методами викладання. Це здібний викладач і педагог-методист, на рідкість скромна, інтелігентна і порядна людина діла. Серйозна, надзвичайно організована, зосереджена на справі, встигає все робити професійно і своєчасно. За роки роботи в коледжі (з 1986 р.) викладач стала справжнім майстром педагогічної справи. Тетяна Георгіївна автор багатьох науково-методичних статей, декількох методичних посібників, вона стала переможницею (у співавторстві з Т.В. Ходак) конкурсу «Педагогічна знахідка» (2012) з виховної роботи серед ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Чернігівської області. Нагороджена почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.