1 077

32
02
01
04
03
05
08
07
09
10
06
11
12
13
14
15
17
16
PlayPause
previous arrow
next arrow

Аплікація, мозаїка, різьба по дереву і печворк. Кінусайга – мистецтво створення картин без голки. Це досить молоде мистецтво, яке з’явилось у 1987 році, але вже встигло підкорити світ.

Не оминув цей рід заняття й місто Прилуки. Кінусайга тут з’явилася порівняно недавно, та вже має своїх прихильників. Дар’я Ломако займається ним вже майже сім років і вже має великий успіх. Перші місця у багатьох конкурсах, неперевершені картини і це ще не все, що вона отримує від цього захоплення.

Спочатку в Японії шовкові картинки в цій техніці робили тільки зі старих кімоно, розрізаючи їх на дрібні клаптики.

Для традиційної кінусайги ескіз спочатку малюється на папері, потім копіюється на дерево. У дереві по контуру ліній прорізаються поглиблення, і в них заправляються краї клаптиків з тканини. На даний час майстрині пристосувалися використовувати замість дерева листовий пінопласт і різні тканини, створюючи в цій техніці прекрасні картини, панно, сувеніри. Під час заповнення канавок частина тканини за задумом автора натягується, а де-не-де вона йде складками. На батьківщині кінусайги, в Японії, ці картини коштують досить дорого, так як кожна картина – ексклюзив, – розповідає Дар’я.

Появленню та розвитку кінусайги, як мистецтва сприяє гурток «Чарівниця» на базі Центру творчості дітей та юнацтва, керівником якого є Тимченко Ірина Василівна.

Гурток налічує близько ста учасників, якими є як діти, так і дорослі. Майстрині з Прилук на різних конкурсах беруть членів журі саме креативністю, завдяки якій і везуть до рідного міста перші місця.

На заняттях можна навчитися вишивати, малювати, в’язати та ще багатьох технік. Навіть зараз, коли майже вся Україна перейшла на жорсткий карантин, викладачка знаходить натхнення для створення онлайн занять або надсилає відеоуроки.

Вдома у сімнадцятирічної майстрині велика кількість робіт, на які вона дивиться з захопленням і отримує натхнення створювати якомога більше.

«Ми є послідовниками давніх майстрів. Хоча їх роботи виглядають зовсім інакше … Все-таки японський і китайський живопис особливий. Він поетичний, тихий, гармонійний. Картини створюються довго, ретельно і копітко. Навіть підготовка – це дуже тривалий процес. А вже сама техніка на кшталт медитації… Старанність і терпіння породжує справжні витвори мистецтва», – ділиться з захопленням дівчина.

Дар’я Ломако зараз бере участь у VІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Великоднє сяйво» і просить усіх небайдужих проголосувати за її роботи.

Дарина Баран

ПРОГОЛОСУВАТИ