Обрати сторінку

У коледжі підбили підсумки навчально-методичної роботи за 2025/2026 навчальний рік: чергове засідання методичної ради під головуванням заступника директора з навчально-методичної роботи О. МЕЛЬНИЧУК  відбулося 24 червня 2026 року.

У ході засідання члени методичної ради, зокрема, Кочерга О., Грона Н., Пастушенко Н.,  проаналізували попередні результати атестації здобувачів освіти, окреслили проблемні питання щодо рівня підготовки студентів, які навчалися за дистанційною формою, зауваживши на необхідності перегляду підходів до побудови індивідуальної освітньої траєкторії таких здобувачів освіти.

Особливу увагу членами методичної ради приділено аналізу результатів захисту курсових і дипломних робіт здобувачів фахової передвищої освіти. Зважаючи на зміни в ОПП Видавнича справа та редагування, а саме вилучення з переліку освітніх компонентів дипломної роботи, перегляду потребують методичні рекомендації з написання курсових робіт для здобувачів освіти за цією ОПП. Мельничук О. запропонувала надати до завершення цього навчального року пропозиції від викладачів щодо оновлення цього локального документа. В обговоренні наголошено на важливості своєчасного оприлюднення переліку тем курсових робіт для студентів за всіма ОПП та систематичного оновлення їх тематики з огляду на постійні зміни в галузі освіти та ЗМК.

Члени ради, на основі виступу завідувача навчально-методичного кабінету                                        Т. ШКУРЕНКО, ознайомилися з результатами рейтингового оцінювання педагогічних працівників, що дало змогу проаналізувати ефективність їхньої професійної діяльності, участь у методичній роботі, підвищенні кваліфікації та впровадженні сучасних освітніх технологій. За результатами обговорення ухвалено рішення внести зміни й до цього локального документа.

Окремо розглянули питання ефективності співпраці коледжу з роботодавцями та закладами-партнерами, з яким присутніх ознайомила завідувач практичної підготовки                             З. СУДДЯ. Відзначено важливість подальшого розвитку партнерських зв’язків для забезпечення якісної практичної підготовки здобувачів освіти, організації виробничої практики та сприяння працевлаштуванню випускників.

Під час засідання О. МЕЛЬНИЧУК проаналізовала результати моніторингу освітнього процесу в коледжі. Отримані дані засвідчили стабільну роботу педагогічного колективу щодо забезпечення якості освіти, удосконалення освітнього середовища та створення умов для успішного навчання здобувачів освіти, незважаючи на умови в яких відбувається навчання. Підтвердженням цьому є результати акредитації трьох ОПП – Початкова освіта, Дошкільна освіта, Видавнича справа та редагування, що перевищили 90 балів.

Члени методичної ради розглянули питання виконання індивідуальних навчальних планів здобувачами освіти у 2025/2026 навчальному році та відзначили відповідальне ставлення більшості студентів до виконання освітніх компонентів і досягнення програмних результатів навчання.

Значну увагу було приділено підсумкам методичної роботи коледжу. Проаналізовано звіти голів циклових комісій щодо організації методичної діяльності, виконання планів роботи предметних циклових комісій, впровадження інноваційних форм і методів навчання, участі педагогічних працівників у професійних конкурсах, семінарах та конференціях.

Конструктивний діалог, конкретні пропозиції, жваве обговорення сприяли формулюванню конкретних завдань, що стоятимуть перед колектив уже в наступному навчальному році. Головне – дочекатися ПЕРЕМОГИ й МИРУ!