464

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

Ще М. Хвильовий у 1920-тих рр. писав: “Європа – це європейський інтелігент у найкращому розумінні цього слова…“. На думку письменника, в умовах того часу саме західноєвропейське мистецтво, з його психологічною орієнтацією, повинно було бути зразком для нового етапу розвитку українського мистецтва. Відомо, що європейська культура – це колиска світової культури. Це орієнтація на кращі здобутки освіти, науки, творчості, у якій завжди домінує гуманізм, морально-етичні цінності, естетика. Наша українська культура є частиною європейської культури. Ми з вами теж європейці! Так давайте будемо справжніми «європейськими інтелігентами», освіченими, культурними, щирими патріотами, для яких не важливо, де вони живуть: у столиці чи провінції, а суттєво – любов до свого рідного міста, гордість за нього, знання й шанування традицій!

До Дня Європи в Україні студенти коледжу з різних куточків Чернігівщини, а саме: Прилук, Чернігова, Ладана, Носівки, Бахмача, Гребінки, Варви, Ічні – декламували поезію Володимира Сосюри «Любіть Україну».

Керівник проектуОлена Сидоріна

Монтаж Олександр Рожанський, Владислав Осаулко