337

Кохання – найвеличніше з почуттів, яке надихає людину на шляхетні вчинки. Це одна з найпрекрасніших речей, що є в нашому житті. У кожного різні асоціації з цим багатозначним словом: для когось – турбота, для когось – щирість, а для когось – людська краса.

Одразу важко згадати письменника, який у своїх творах хоч би раз не зачепив любовну тематику. Чому так? Тому що любов нас супроводжує протягом усього життя. Тим, хто не уявляє свого життя без кохання, пропонуємо підбірку творів Love is…

Йоанна Ягелло. Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. ЇЇ мама дедалі більше втомлюється і дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню… А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого Лінка вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми… Щоб відволіктися, Лінка вирушає до бабусі, де знаходить дивну фотографію. З’ясовуючи пов’язані з нею подробиці, Лінка розуміє: у неї є сестра…

За пригодами Лінки читач стежить затамувавши подих. Та, відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати й собі заварити каву з кардамоном.

Бернард Шоу. Колись скульптор Пігмаліон вирізьбив із мармуру прекрасну Галатею. ЇЇ врода була такою неперевершеною, що автор закохався у своє творіння і попросив Афродіту оживити його кохану. У п’єсі Бернарда Шоу таким творцем стає професор фонетики Генрі Гігінс, який побився об заклад, що за шість місяців зможе перетворити просту неосвічену квітникарку на леді вищого світу. І йому це вдалося! Та як далі розгортатиметься сюжет? І чи знадобиться допомога Афродіти?

Михайло Булгаков. Маргариті 30 років, вона заміжня, але не кохає свого чоловіка. Доля дає її шанс бути щасливою, коли вона зустрічає свого Майстра. Майстер – письменник. Він живе в маленькому підвалі, що стає їх з Маргаритою всесвітом. Роман Майстра, на який покладають великі надії закохані, відмовляються друкувати. Він на релігійну тематику, що є неприпустимо в радянській Росії. Майстер потрапляє до психіатричної лікарні, а Маргарита готова на все, щоб помститися його кривдникам. Дуже доречно в місті з’являється сам Сатана зі своєю свитою. Що було далі? Прочитайте роман – і ви не залишитесь байдужими.

Українська інтимна лірика – багата, щира, співуча. І найправдивіша – поети обдаровують своїми емоціями читача, заряджаючи його позитивом. Спілкування з поезією збагачує духовний світ людини, урізноманітнює його, додає шляхетності. “Зів’яле листя” Івана Франка, “Стояла я і слухала весну”, “Лісова пісня” Лесі Українки,”О, панно Інно” Павла Тичини, “Так ніхто не кохав” Володимира Сосюри, “Є в кохання і будні, і свята” Василя Симоненка, “Маруся Чурай”, “Світлий сонет” Ліни Костенко… Перегорніть сторінки – додайте яскравих барв в сіру буденність.

Всі ці твори та багато інших можете знайти в нашій електронній бібліотеці.