264

18 травня культурна спільнота світу відзначає Міжнародний день музеїв. Цей день дає змогу зазирнути вглиб культурно-історичної спадщини людства, адже більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.

Безжальна війна відібрала в українців можливість вільно пересуватися рідною країною, що так багата на унікальні та безмежно цікаві музейні заклади. Щоб нагадати студентам такі ще донедавна звичні радості мирного життя, з нагоди урочистої дати проведено акцію «Подорожуй віртуально українськими музеями просто неба».

Перлинами музейного простору України мандрували студенти 12 групи відділення дошкільної та початкової освіти. Вони залюбки взяли участь у віртуальних екскурсіях до легендарної Запорізької Січі, Резиденції Богдана Хмельницького в Чигирині, Мамаєвої Слободи (Київ), а також музеїв народної архітектури та побуту в Києві, Переяславі-Хмельницькому, Львові й на Закарпатті.

Підсумком акції для студентів стала відеоконференція з куратором групи Бойко Яриною Михайлівною. Майбутні педагоги поділися враженнями від побаченого. Комусь до вподоби припали архітектура та колорит експонатів, іншим – приємний голос гіда та музичний супровід екскурсії… Але всі зійшлися на думці, що Україна багата своєю історією та культурою, і ці безцінні надбання ми мусимо донести до нащадків крізь будь-які випробування часу.

Ярина Бойко,
викладач коледжу